Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

пʼятниця, 24 травня 2013 р.

Витоки слов'янської писемності

Сьогодні - день слов'янської писемності і культури.


Це свято відзначається щорічно 24 травня в день                вшанування пам'яті святих рівноапостольних             Кирила і Мефодія.

Більшу частину свого життя брати-просвітителі Кирило і Мефодій присвятили справі створення і розвитку слов'янської писемності. Вони вважали, що писемність є найважливішою складовою частиною культури будь-якого народу. Кирило розробив і уклав першу упорядковану слов'янську абетку, чим поклав початок розвитку слов'янської писемності. За ім'ям творця абетки вона стала називатися "кирилицею". Коли Костянтина запитали скільки часу він творив слов'янську абетку, то він відповів, що "три місяці і все життя, бо просвіщати народ без письмен його мови, що намагатися писати на воді!".
Про історію слов'янської писемності та внесок у її створення та розвиток великих просвітителів Кирила та Мефодія читачі шкільної бібліотеки дізнаються ознайомившись з матеріалами перегляду літератури 
"Творці слов'янської абетки".
В цьому році виповнюється 1150 років 
з моменту створення слов'янської абетки Кирилом і Мефодієм.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...