Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

понеділок, 15 липня 2013 р.

Василь Барка - поет-модерніст ХХ століття

16 липня виповнюється 105 років  
від дня народження 
поета, прозаїка, публіциста 
                                        українського зарубіжжя           
Василя Костянтиновича Барки.
Літературна спадщина Василя Барки - це понад 20 книг поезій, романів, повістей, есеїв, перекладів, літературної критики.
Творчості Василя Барки притаманна глибока християнська релігійність, часті посилання на Біблію. Тому й основні прикмети його характеру - це незвичайна доброта і скромність, гуманність і побожність, толерантність і пошанування думки другої людини, беззастережне визнання вчення Біблії. Біблійні мотиви часто зустрічаються і в поезії автора, які у високомистецькій формі відзеркалюють події з історії українського народу.
Рай
Моляться соняшники.
         Грім на хмарі Біблію читає...
                 тополя пошепки: страшний який 
твій плач Ісаіє!
               Моляться соняшники.
                               Голод. Мати немовля вбиває...
                        тополя закричала: он який                   
 мій рай, Ісаіє!
В післямові до збірки поезій "Білий світ" мовиться: "Поезія Барки - це суцільний переклад дійсності на мову серця... В поезію Барки треба вчитатися, і тоді ми побачимо світ його очима, і станемо від цього напевно душевно багатші, змістовніші, глибші, світліші".
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...