Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

пʼятниця, 13 грудня 2013 р.

Шлях до істини Миколи Хвильового


У переломні епохи, коли вирішується доля народу, хтось із митців бере на себе головну роль: осмислити те, що відбувається, пояснити суть подій і повести націю на боротьбу за право жити. У 20-ті роки ХХ століття, у час новітнього відродження нашої літератури, таким лідером став Микола Хвильовий.
13 грудня українському письменнику 
Миколі Хвильовому 
виповнюється 120 років від дня народження.

Своє життя Микола Хвильовий назвав "шляхом безумної подорожі". Справді, складається враження, що цій людині судилося перейти всіма колами пекла, а до раю так і не потрапити...
Мрії про побудову нового суспільства, героїка й романтика боротьби за високі ідеали в житті і в літературі повністю захопили митця, якого називають романтиком революції і нового світлого життя. Для Миколи Хвильового життя і творчість були тотожними поняттями. Неможливість творити означала неможливість жити. Микола Хвильовий обрав своїм життєвим кредом слова: "Хай живе дух неспокою".
Глибоко і щиро вірив Микола Хвильовий у комуністичні ідеали, але коли побачив і відчув, що життя не таке, про яке мріяв, то мовчати не міг.
"Темна наша батьківщина. Розбіглась по жовтих кварталах чорнозему й зойкує росою на обніжках своїх золотих ланів. Блукає вона за вітряками й ніяк не найде веселого шляху". ("Солонський яр")
Упродовж багатьох десятиліть твори Миколи Хвильового були вилучені з читацького вжитку, не передруковувалися, а ім'я письменника було забороненим. Тоталітарна система хотіла знищити все, що нагадувало про митця. Але, на щастя, це не вдалося, і ми сьогодні маємо можливість знайомитися з правдивими творами талановитого письменника.


Виставка-портрет
до 120-річчя Миколи Хвильового
"Шлях безумної подорожі".

Вебліографія:
Микола Хвильовий. Біографічні відомості. Матеріали з Вікіпедії
Микола Хвильовий Цитати. Матеріали з Вікіцитат

 Невже я зайвий чоловік тому,
що люблю безумно Україну?
                           М. Хвильовий


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...