Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

четвер, 5 грудня 2013 р.

Художній світ Олександра Олеся

Олександр Олесь - талановитий поет, драматург, яскравий представник символізму в літературі, який збагатив її задушевністю, ніжними почуттями і багатою внутрішньою силою, виразивши українську філософію буття, глибокий гуманізм. Поет європеїзував українську лірику, став однією з центральних постатей української поезії початку ХХ століття, уособлюючи новий тип поета, інтелігента, аристократа духу, захисника національних інтересів України.
Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!..
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.
                   Олександр Олесь
Поезії Олександра Олеся надзвичайно милозвучні, тож не дивно, що вісімдесят композиторів на його слова написали близько двухсот творів.
Сучасним читачам імпонують у творах поета патріотизм, громадянська позиція, неповторна краса українського слова, щирий ліризм, елегійність і життєрадісність, які примушують замислитись, у чому полягає краса людини, що означає любити життя, бути відданим Вітчизні.
З творчим доробком Олександра Олеся читачі шкільної бібліотеки мають можливість познайомитися, переглянувши 
книжкову виставку
"Журба і радість Олександра Олеся"
Громадянська, пейзажна, інтимна, філософська лірика, 
проза, публіцистика, драматургія
Олександра Олеся
складають неоціненний внесок
у духовну скарбницю українського народу.
Яка краса: відродження країни!
                       Олександр Олесь
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...