Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

пʼятниця, 21 лютого 2014 р.

День рідної мови


День рідної мови був заснований у 1999 році рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою сприяння розвитку мови і культури. На нашій планеті за оцінками фахівців всесвітньої організації ЮНЕСКО налічується близько 6-ти тисяч мов, причому половина з них перебуває під прямою загрозою зникнення. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності.

Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова. 

Найбільше і найдорожче добро кожного народу - це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя і свої сподіванки, розум, досвід, почуття. 
                                               Панас Мирний 
Кожен із нас повинен любити, вивчати і розвивати свою рідну мову. 

Вчитель української мови та літератури Сіренко Галина Василівна разом з  учнями 9-А та11-А класу підготували і провели загальношкільне свято "Мово! Мудра Берегине, що не давала погаснути земному вогнищу народу".
 

Не можна ходити по рідній землі, не чаруючись виплеканою народом у віках рідною мовою.
Красо моя, кохана, пишна мова.
Ти з джерела і струмка дзвінкого...

Рідна мова й Україна - 
Це найдорожче, що в нас є!Усі ми любимо нашу співучу та дзвінку українську мову.
Та це аж ніяк не означає, що нам є чужими 
та далекими мови інших народів.
Павло Тичина


Мово, рідна! Ти є вічність...
Словники та довідники української мови
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...