Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

неділя, 2 березня 2014 р.

Мир вам


2 березня всесвітньо відомому єврейському письменнику
 Шолом-Алейхему 
виповнюється 155 років від дня народження.

Шолом-Алейхем (Шолом Нохумович Рабінович) підняв єврейську літературу до рівня світової. Сила його творчості - в народності, в гуморі, за допомогою якого він мирно вирішував внутрішні протиріччя життя.
Твори Шолом-Алейхема сповнені енергією життя, так само, як і його псевдонім, що в перекладі з єврейської означає "мир вам". У творах письменника змальоване реальне життя єврейського народу. Персонажі його творів - звичайні люди, простодушні, щирі. Сміх стає для них одним із засобів виживання. Шолом-Алейхем висміює недоліки, неуцтво, безправність свого народу, але сатира його не образлива.
З добротою, теплим гумором пише автор про простих людей: дрібних торговців, службовців, кравців, домогосподарок, нещадно висміює він новоспечених бездушних багатіїв.
Твори письменника насичені народним фольклором, піснями, оповідками. У той же час автор виявляє тонке розуміння психології людей, уміє зосередити свою увагу на соціальних проблемах, він виявляє корені і причини нещасного життя євреїв.
Центральною темою єврейської літератури Шолом-Алейхем оголосив життя знедоленого народу. Метою своєї творчості письменник бачить розширення кругозору "маленьких людей", прагне прищипити їм почуття власної гідності, збудити до протесту проти нелюдських умов існування.

Виставка-перегляд
"Роздуми над долею
єврейського народу"
Шолом-Алейхем. Твори онлайн.


Історії для дітей Шолом-Алейхема.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...