Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

неділя, 9 квітня 2017 р.

Свято Вербиці

Верба красна розцвітає,
Про Великдень сповіщає
І Спасителю під ноги
Стеле гілочки розлогі.
Вербна неділя (Вербиця) - традиційне свято, яке відзначають в Україні. Виникнення Свята сягає сивих тисячоліть - часів Трипільської культури. За часів Хрещення Русі прадавнє Свято Вербиці почало збігатися з християнським святом Вхід Господній у Єрусалим.
Вербове дерево в давнину вважалося чарівним й символічним деревом, на якому перепочивали добрі духи-душі, а тому верба й приносила щастя в родини, перша «віщувала» й «приводила» весну в березневі дні весняного рівнодення, коли ночі ще холодні, а вдень вже пригріває весняне сонечко, коли дерево наливається соком, набирає сили від Природних стихій – Землі, Води, Сонця і може передати свою силу іншим. Розпускаючись та розквітаючи, верба символізує силу та життєдайність Природи, передає здоров’я, силу та красу людині, тваринному світу, навколишній природі.
Таке вшанування верби підкреслює значимість символіки цієї рослини для України і українського народу.  Верба відігравала значну роль в обрядах і ритуалах українських релігійних і народних Свят. Перед Великоднем цілий тиждень святкувалось вшанування Матері Всесвіту – Верби. І досі збереглись деякі обряди цього Свята й назва – «вербний тиждень», «вербна неділя», «вербиця».
Освяченою Вербою торкалися всіх домочадців, а особливо дітей, промовляючи при цьому:
Будь великим, як Верба,
 А здоровим, як Вода,
А багатим, як Земля.
 Прочитайте, це цікаво:
З Вербною неділею вітаю,
Всіх благ я від душі бажаю!
Нехай думки стануть чистіші  і світліші,
А люди щирі і добріші!
Хай череда щасливих років
Складає світлих днів букет!
Зі Святом!!!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...