Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

субота, 14 червня 2014 р.

Відлуння давнини глибокої

Знайомтесь, нова книга!!!

    Таран, Л. Я. Відлуння давнини глибокої / Л. Я. Таран,                           Р. П. Кривошеєва. - Токмак, 2013. - 52 с.

Книга видана до 1025-річчя хрещення Київської Русі.

Книга Токмацького історика-краєзнавця Таран Любові Яківни та молодого педагога ЗОШ № 5 Кривошеєвої Ренати Павлівни розповідає про утвердження православної віри у нашій країні та Токмацькому краї. Автори намагалися відтворити події і явища, учасниками яких були як історичні постаті так і наші земляки, багато яких живе серед нас.
Рядки цієї маленької книжечки будуть цікавими і корисними учням середнього шкільного віку, які цікавляться історією рідного краю.
Токмаччина.
Наш край особливо унікальний:
Край милосердя і любові;
Край великих гіпотез і легенд;
Край героічних і трудових подвигів;
Край, осяяний Христовим Благословінням.
Презентація книги відбулася 
в Токмацькому районному відділі освіти. 

Автор книги - Таран Любов Яківна, яка багато років пропрацювала на освітянській ниві - 
знайомить присутніх зі змістом книги.
"Не може бути хорошим життя, сильною, багатою країна без єдності. Віра. Земля. Людина - три головні слова слов'янської цивілізації, три кита, на яких вона стояла і буде стояти. Сьогодення і минуле - лейтмотив цієї збірки".

Священнослужитель Свято-Успенської церкви отець Анатолій розповів про те, як прийшло до нас християнство, чому Володимир Великий і наші предки віддали перевагу Православ'ю. Отець Анатолій наголосив: " Людина не  буде довго жити без надії, без віри. Загубиш віру - загубиш життя". Зі сторінок книги читачі дізнаються про будівництво православних храмів і церков, діяння церковнослужителів Токмацького краю.В обговоренні книги взяли участь
 учениці нашої школи
 Лобач Валерія та Ликова Поліна.
Відгуки учнів на книгу Л. Таран "Відлуння давнини глибокої"
"Прочитавши книгу Любові Яківни Таран "Відлуння давнини глибокої", ми ще раз переконалися в тому, що наш Токмацький край овіяний героїчним минулим. На наших землях відбувалися знаменні історичні події. В гімні Токмацького району є значимі слова:
Буде і правнук далеким ще гордий:
Це в твоїх героїчних степах
Розгромив половецькі орди
Стольний  Київський князь Мономах.
Завжди корисно дізнатися щось нове про свій край, його історію.І саме головне: ми можемо бути горді за нашу історію. Ця книга стане нам порадником при вивченні історії рідного краю". (Лобач Валерія, учениця 8-Б класу)
"Для нас, читачів, книга "Відлуння давнини глибокої" цінна ще і тим, що у ній автор зібрала багато цікавинок, легенд про Токмацькі степи.
Найбільше мене зацікавив розділ книги "Православ'я в нашім краї". Розповідь автора про те, як вперше появилось християнство на Токмаччині, про будівництво, а в подальшому руйнацію православних храмів і церков - це своєрідний екскурс до витоків духовності нашого краю. Час переслідувань і тортур минув. Сьогодні знову на Токмаччині відроджуються духовні храми та церкви. І, як говорить легенда, ми живемо на благословенній землі. Для нас головне в житті творити Добро і бути Милосердними". (Ликова Поліна, учениця 8-Б класу)
Дякуємо Любові Яківні Таран за її краєзнавчі нариси, 
завдяки яким ми маємо можливість відкривати
 нові сторінки історії нашого Токмацького краю.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...