Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

неділя, 8 червня 2014 р.

Прийшла до нас Зелена Трійця

Сьогодні в нас Зелені свята.
Замаєна зелено хата.
Маїти листям хату треба,
Бо ж Дух Святий зійшов із неба.
Квітчаймо, друзі, всі оселі,
Зробімо ці свята веселі!
Зелені свята - українська назва християнського свята Трійці, що відзначається на п'ятдесятий день після Великодня. Це той день, коли на апостолів зійшов Святий Дух, після чого вони почали розуміти різні мови й ними говорити, переповідаючи людям учення Божого Сина. Тому називають його ще Зішестям Святого Духа, або Трійцею. На місті зішестя було збудовано перший християнський храм, і з того часу Трійця вважається днем народження християнської церкви.
Зелені свята - це свято переходу весни в літо, свято шанування дерев, трав, квітів і сонця. Гіллям дерев на Зелені свята заклечують подвір'я, хату, ворота. Підлогу в хаті встеляють пахучими травами: м'ятою, любистком, материнкою, чебрецем.
У традиціях Зелених свят в Україні відчувається відгомін стародавніх вірувань наших предків. які вважали, що таким чином вони зможуть захистити квітучі ниви від дуже небезпечних у цей час польових духів, мавок, русалок, які могли зашкодити майбутньому врожаю.
Довгоочікуване літо вступає в свої права. Воно дарує нам сонячний і радісний настрій, багато усмішок на кожен день. 
Світ твій, Боже, красен на Зелений день!
Прочитайте, це цікаво:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...