Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

середа, 24 вересня 2014 р.

Магістралями слова Дмитра Павличка

Вітаємо Дмитра Васильовича Павличка
 з 85-річним ювілеєм!!!
Дмитро Васильович Павличко - поет рідкісного обдарування, високої культури. Наділений хистом публіцистичного слова, він відгукується на злободенні теми, відчуває пульс доби й водночас прагне змалювати красу світу, людських почуттів, відкрити найпотаємніші загадки буття, збагнути сутність покликання людини. Павличко - тонкий, проникливий лірик, що торкається глибинних струн душі читача. Численні вірші митця покладені на музику й стали популярними піснями.
Поет відомий і як блискучий перекладач з англійської, польської, інших мов, укладач антології "Світовий сонет". Його критичні, літературознавчі і публіцистичні праці вийшли в світ окремими книжками. Пише автор і для дітей. Дитячі книги Павличка допомагають юним читачам краще пізнавати світ. Зробив поет свій внесок і в кінодраматургію. За його сценаріями знято кінофільми "Сон" і "Захар Беркут".
Творчість Дмитра Павличка багатогранна, суперечлива, та в ній найважливіший мотив - любов до України.
Вагомий внесок Дмитра Павличка в розвиток та процвітання української мови, бо мова для нього - "духовна цінність. Вона є вищою за будь-яке релігійне вчення, бо формує не тільки мораль, а й характер, пам'ять, свідомість, образне й філософське мислення нації". 
У часи становлення і розбудови незалежної України Павличко - активний громадський і політичний діяч, народний депутат, дипломат. Водночас плідно працює в царині поезії, що засвідчують його збірки поезій.
За визначний особистий внесок у розвиток української літератури, створення вершинних зразків поетичного слова, плідну державну і політичну діяльність Дмитро Васильович Павличко у 2004 році був удостоєний звання Героя України з врученням ордена Держави.
З нагоди 85-річчя від дня народження 
Дмитра Васильовича Павличка 
у шкільній бібліотеці організовано книжкову виставку
 "Мої сумні і радісні дороги".
В криницю старості не заглядай,
Про те, яким ти будеш, не гадай.
Якщо не можеш бути завжди юним,
То змолоду не будь старим бодай!
                                  Д. Павличко


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...