Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

четвер, 20 листопада 2014 р.

Вольтер - мудрець і філософ

Вольтер (Франсуа Марі Арус). Видатний французький письменник, філософ-просвітник, учений, який був обізнаний майже з усіма сферами сучасної йому науки, істоик, який заклав основи сучасної всесвітньої історії, правник, теоретик літератури і водночас політик, трибун і пристрастний борець за права людини, Вольтер - по праву може бути названий епохою в житті людства.
Вольтер багато в чому випереджував свій час і був людиною надзвичайно передових поглядів. XVIII століття у Франції вважають "віком Вольтера". Його просвітницькі ідеї розбурхали і підняли з колін усю Європу і прищепили їй той потужний заряд вільнодумства, який пробудив у людині її людську гідність, сприяв формуванню нового типу особистості -  активної, заповзятливої, відповідальної за свою долю, такої, що прагне до власного і суспільного добробуту. "Він підготував нас до свободи" - такими словами проводжала вдячна Франція свого великого громадянина у його безсмертну вічність.
Творчий спадок Вольтера величезний: 50 томів по шістсот сторінок кожний. Письменник випробував свої сили в усіх художніх напрямах, які панували в літературі XVIII століття, і в усіх її провідних жанрах.
Свою літературну творчість Вольтер розпочав як поет і у віці 30-ти років був визнаний "королем поетів"  Франції.
Вольтер написав 54 драматичні твори різних жанрів - від комічних мініатюр до героїчних трагедій. Театру Вольтер надавав особливого значення, розглядаючи його передусім як трибуну для проголошення ідей виховання і Просвітництва.
Світову літературну славу Вольтер здобув усе ж не стільки як поет чи драматург, а в першу чергу як прозаїк, один із творців нового прозового жанру - філософської повісті.
Про життєвий шлях та з творчим надбанням Вольтера читачів познайомить виставка-календар "Просвітник Європи".
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...