Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

понеділок, 26 січня 2015 р.

Поет-романтик

27 січня виповнюється 225 років від дня народження Петра Петровича Гулака-Артемовського (1790-1865) - українського поета, байкара, педагога, перекладача, громадського діяча.
Художня спадщина П. П. Гулака-Артемовського порівняно невелика за обсягом, але цікава й різноманітна. Його перу належать писані українською та російською мовами байки, балади, прозові послання, перекази, критичні статті. Найціннішу частину творчого доробку поета становлять передусім байки та балади, які стали справжнім надбанням української літератури.У своїх творах поет таврував жорстокість, самодурство кріпосників, обстоював гуманне ставлення до людини праці. Кращі твори Гулака-Артемовського не втратили своєї пізнавальної та естетичної цінності і в наш час.
Виставка-портрет
"Добрість не вважа на злії язики" 
Лейтмотив життя і творчості Гулака-Артемовського - Добрість як сукупність високих моральних якостей. Добрість - життєрадісна й непохитна, вона не боїться підступності й спокус. Їй не страшні життєві випробування:
А Добрість не вважа на злії язики,
Не пристають людські до неї побрехеньки,
І як в калюжах в дощ хлюпочуться гуски,
То, стрепенувшись, вп'ять виходять з їх сухенькі, -
Так Добрість чепурна виходить із брехні...

Життя і творчість П. П. Гулака-Артемовського:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...