Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

четвер, 8 січня 2015 р.

Витязь української поезії

8 січня виповнюється 80 років 
від дня народження українського поета
 Василя Симоненка.
Яскравого представника покоління шістдесятників Василя Симоненка за творчість, геніальну своєю простотою, мужню і безкомпромісну, Олесь Гончар назвав "витязем молодої української поезії".
Поетичний світ Василя Симоненка визначають тематично-змістові пріоритети: любов до України і засудження тоталітаризму, зображення людей праці та утвердження неповторності особи, мотиви материнства, жіночої долі, інтимна й пейзажна лірика.
Василь Симоненко - автор таких поетичних шедеврів, як "Україні", "Лебеді материнства", "Ти знаєш, що ти - людина?" та інших.
Поет вірить, що народ наш - вічний і ніхто не в змозі його знищити.
Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ!
Перша збірка Василя Симоненка "Тиша і грім" побачила світ, коли йому було двадцять сім років. Через рік поета не стало, а слава і визнання прийшли вже після смерті.
Наче передчуваючи близьку смерть, поет поспішав жити й творити, ще й ще раз нагадуючи - зробити на землі кожному належить багато, але як мало часу для цього відпущено долею. 
І жити спішити треба -
Кохати спішити треба -
Гляди ж, не проспи!
Проживши коротке життя, Василь Симоненко став митцем першої величини, символом правди і свободи для наступних поколінь. Вітер часу не остудив Симоненкових поезій.
На честь вшанування пам'яті українського поета Василя Симоненка у бібліотеці організовано виставку-портрет  
"Я воскрес, щоб із вами жити..."

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...