Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

субота, 21 лютого 2015 р.

Мови рідної краса

21 лютого світова спільнота відзначає
Міжнародний день рідної мови.
Мова - то справжній океан. Багато різних мов є на Землі. За підрахунками вчених їх близько трьох тисяч. А ще є безліч різних діалектів.
Мова - це наша неоціненна спадщина, з нею ми не розлучаємося протягом усього життя. Ми спілкуємося один з одним, розмовляємо, пишемо листи, читаємо книги. Не можна бути байдужими до того, як ми користуємося мовою, як висловлюємо свої думки, як цінуємо рідне слово. Звичайна людина вживає в середньому до 4 тисяч слів. То ж хай слова будуть із справжньої мовної криниці: чисті, красиві, образні.
Коли ти плекаєш слово,
Мов струна воно бринить.
Калиново, барвінково
Рідна мова пломенить.

Коли мовиш, як належить -
Слово чисте, як роса...
І від тебе теж залежить
Мови рідної краса.
                 Д. Білоус
Книжкова виставка "Мова - духовне багатство народу" допоможе учням здійснити літературну подорож "Стежками української писемності". Діти познайомляться з  історією походження української мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками - словниками. А найменших читачів приваблять новенькі книжечки українських дитячих письменників.
Мово рідна, квітуй і шануйся on PhotoPeach
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...