Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

неділя, 22 березня 2015 р.

День сорока святих мучеників


22 березня вшановуємо пам'ять сорока святих мучеників. 
 Сорок святих мучеників севастійських — це була найкраща дружина у війську давньоримського імператора Лікінія. Сам Лікій був жорстоким язичником, гонителем християнської віри та тих, хто намагався її проповідувати. А ці сорок дружинників були пов'язані любов'ю до Ісуса Христа, відмовлялися і від почестей, і від багатства, але не погоджувалися принести жертву язичницьким богам. Сорок чоловіків не відмовилися від віри християнської.
Пам'ять 40 мучеників відноситься до найшанованіших свят. У день їх пам'яті полегшується строгість Великого посту.
Добрі господині цього дня печуть сорок булок із медом у формі пташок. Традиція велить роздати їх дітям, щоб у господарстві свійська птиця здорова була.
 Дівчата теж мають показати хист до господарських справ: зварити сорок вареників і пригостити хлопців.
За народними уявленнями, ще попереду можуть бути сорок морозів. 
Сорока (до речі, вона сьогодні вважається іменинницею) зараз збирає та кладе у своє гніздо сорок гілочок-прутиків, а з вирію прилітають рівно сорок жайворонків, віщуючи остаточний прихід весни. Сорока, якщо не турбувати її та не руйнувати гнізда, виступає своєрідним оберегом дому, біля якого живе.
Народні прикмети
Якщо цей день теплий, значить, буде ще сорок днів тепло, і, відповідно, якщо холодний, то природа попереджає, що наступні сорок днів будуть так само холодними.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...