Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

вівторок, 3 березня 2015 р.

Творець Гімну України

4 березня виповнюється 200 років від дня народження Михайла Михайловича Вербицького - українського композитора, хорового диригента, священика, громадського діяча, автора музики Гімну України "Ще не вмерла Україна".
Михайло Вербицький до кінця свого життя служив двом великим силам нашого духовного життя - молитві і пісні - служив самовіддано, одержимо і повсякчас. (Микола Герета)
Творча спадщина Михайла Вербицького - одне з найцінніших надбань української культури. він належить до яскравих представників національної композиторської школи, що сприяли в ХІХ столітті активному духовному злету українського суспільства.
Ще за життя Вербицький здобув визнання як талановитий музикант, творець улюблених і добре знаних хорів, солоспівів, популярної театральної музики.
Михайло Вербицький був справжнім народним композитором, котрий не лише тонко відчував настрої та мрії громадськості, а й умів своєю музикою збуджувати світлі, піднесені почуття. саме цим пояснюється величезна популярність його творів, і в першу чергу найславетнішого - пісні-хору "Ще не вмерла Україна".
Віщі слова Павла Чубинського "Ще не вмерла Україна" були окрилені музикою Михайла Вербицького. Саме в такому співавторстві гімн і утвердився у свідомості всього українського народу. Ця пісня стала національним та державним Гімном України.
 Перше публічне виконання гімну України відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі, під час першого на західноукраїнських землях України Шевченківського концерту.
 
До 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького 
у шкільній бібліотеці експоновано книжкову виставку 
"Михайло Вербицький - творець Гімну України".
 Літературно-мистецька година
з учнями 5-А класу
  "Михайло Вербицький - славетна постать 
української культури"
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...