Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

понеділок, 13 квітня 2015 р.

Смішинки-веселинки

Навчити дітей користуватися зброєю сміху – одна з найтонших і найскладніших речей у формуванні моральних поглядів, переконань, смаків.
                                                 В.О.Сухомлинський
Сміх в уявленні народу не безвинні пустощі. Втрата здатності сміятися – значить втратити важливу властивість душі. Життєрадісний сміх є основою формування доброго, привітного відкритого характеру дитини. Вміння радіти сприяє веселій вдачі, доброму настрою. Радісний сміх, відчуття емоційного комфорту, щастя - це важлива умова формування здатності помічати смішне, правильно його оцінювати та використовувати у власній діяльності та спілкуванні з іншими. Важливо вчити дітей доброму сміхові. Що ж є психологічною основою такого сміху? В більшості випадків добрий сміх супроводжується почуттям душевного тепла. Дитина повинна засвоїти, що кожна людина – і дорослий і малюк, може помилятися. Чинити необдумано, поспішливо. Над маленькими недоліками оточуючих можна посміятися, але одночасно добрий сміх свідчить, що ми вибачаємо недоліки, засуджена людина, навіть викликає почуття любові і симпатії. Найкращим доказом доброго сміху є ставлення дітей до героїв гумористичних творів – Незнайки, Буратіно, Вінні-Пуха, Карлсона та інших.
Серед українців завжди було і є багато талановитих і веселих оповідачів: Л. Глібов, Г. Бойко, В. Нестайко, П. Глазовий, П. Ребро, М. Підгірянка, В. Марсюк, Т. Коломієць, І. Світличний та інші.
Гумор дитячих творів українських письменників м’який і зичливий, покликаний покепкувати й допомогти, а не принизити дитину. Сміх над героями дитячих творів  не лише розважає, а заодно заставляє дітей подумати: чи не схожий я на тих, з кого сміюся. 
 
Сміх-тайм 
з учнями 2-А класу
"З нами весело усім"
Веселі вірші, усмішки,
забавлянки
українських поетів.


Здатність правильно сміятися –
 показник морального здоров’я
 колективу і особистості.
В. Сухомлинський

Інсценівка п'єси
П. Глазового
"Як Сергійко вчив
клоуна Бобу
складати вірші".
Проводьте своє дозвілля
з цікавою і веселою книгою,
яка завжди допоможе вам
бути у доброму гуморі.
Ми просимо вас, люди, всіх: 
Любіть український сміх.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...