Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

понеділок, 25 травня 2015 р.

Майстер авторської казки

25 травня українському письменнику 
Юрію Феодосійовичу Ярмишу (1935-2013)
 виповнилося 80 років.
 Юрій Феодосійович Ярмиш був і залишається одним із знаних майстрів авторської казки в Україні. Ім’я цього чудового письменника входить у когорту  визнаних письменників, які пишуть для дітей та про дітей.  Як же Юрій Ярмиш став казкарем? У дитинстві він любив читати казки. Читав казки Андерсена, О. Копиленка, слухав розповіді бабусі та мами. І відчув потребу висловитися, розповісти ровесникам дивовижні історії, які народжувалися в його уяві. Уже у дорослому віці Юрієві Ярмишу, авторові кількох книжок казок, відома українська письменниця Оксана Дмитрівна Іваненко якось написала: «Вірю у Ваш талант. Передаю Вам естафету казки». І Юрій Феодосійович прийняв цю естафету. Його казки — не ті, в яких усе солодке, правильне та бажане, про які кажуть: «Усе закінчується, як у казці». Звичайно, що у казках письменника такого переважна більшість. Але є в них і солоне, і гірке, і прикре, і трагічне. Проте його твори ніколи не бувають злими, як не буває злою мудрість.
Юрій Ярмиш крокує до сердець читачів у сяйві добра і тепла своєї мудрої душі. (О. Бакуненко)
Юрій Ярмиш - автор понад 60 книжок казок, притч, байок, серед яких: "Золотий кораблик", "Два майстри", "Чарівними стежками", "Великий мисливець", "Їжачок і соловейко", "Солодкий марципан" та інші. 
 Книжки письменника перекладено п’ятнадцятьма мовами, зокрема англійською, болгарською, німецькою, французькою, іспанською. Юрій Ярмиш також працював як дослідник-літературознавець у галузі вивчення казки як літературного жанру та в галузі дослідження дитячої літератури.
Був членом Міжнародного товариства дослідників літератури для дітей та юнацтва.
 Творчість Юрія Ярмиша відзначена багатьма літературними преміями.
Збірки Юрія Ярмиша у шкільній бібліотеці.

«Казкове я бачу у всьому — у житті людини, у природі, у мрії про майбутнє, а часом і в звичайних предметах, веселих, печальних і смішних, що оточують нас. Казка об’єднує людей. Хоч би які були різні за сюжетами казки, у них завжди добро перемагає зло, люди прагнуть до краси, справедливості», — говорить Ю.Ярмиш. 
 Любі мої читачі, бажаю вам приємних та радісних мандрівок сторінками книжок Юрія Ярмиша. І так само, як герої його казок, вірте у здійснення мрій.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...