Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

субота, 15 серпня 2015 р.

Загадковий світ тварин і птахів

14 серпня виповнилося 155 років від дня народження 
відомого канадського письменника-натураліста 
Ернеста Сетона-Томпсона.
Ернест Сетон-Томпсон все життя присвятив вивченню природи. Це був той щасливий випадок, коли робота і захоплення повністю співпали. «Я пішов своєю власною стежкою, – говорив письменник, – не знаючи і ні в кого не питаючи, чи це найліпша дорога. Я знав лише одне: це була моя дорога».
Письменник створював справжні біографії тварин, ставив їх поряд з людьми у своїх творах, люди і тварини були у Сетона-Томпсона партнерами, друзями. Автор був переконаний, що кожна тварина - дорогоцінний спадок, який люди не вправі знищувати і мучити. Все життя ним володіла невтомна  пристрасть розгадувати  таємниці й загадки в житті птахів і звірів, пристрасть розповідати про ці таємниці людям і передавати красу тварин в малюнках і вирізаних з дерева фігурках.
З глибокою майстерністю проникає він у психологію своїх чотириногих або пернатих героїв і викликає до них незмінне співчуття і зацікавленість. Його схвильована розповідь про різних тварин і птахів завжди повна не тільки ніжності і поезії, але й болю, оскільки драматична колізія в його творах зазвичай закінчується  трагічно. У боротьбі зі стихією, у сутичці з сильнішим ворогом, а частіше від руки жорстокої та жадібної людини його герой гине. І кожного  разу читач, розділяючи горе і страждання автора, переймається ненавистю до винуватців цієї загибелі. Але таким і було завдання письменника – передати свою любов до природи і примножити борців, які, як і він, будуть ненавидіти жорстоке ставлення до природних багатств і до всього живого.
Сетон-Томпсон намагався зупинити бездумне винищення природи людиною, а тому створив у Канаді «Лігу лісознавства». Письменник багато подорожував, цікавився фольклором індіанців та ескімосів, але ніколи не зраджував улюбленому заняттю – вивченню дикої природи. Саме цій темі присвячені його книги, які принесли їх авторові визнання й авторитет серед письменників-натуралістів.
Власні твори Сетон-Томпсон часто ілюстрував сам, оскільки був наділений даром художника-анімаліста.  У своїх розповідях і малюнках Сетон-Томпсон поєднував наукову точність із бережливим ставленням до світу природи і відданістю милим жителям лісів. Малюнки Сетона-Томпсона на полях книг передають не тільки зовнішній вигляд звіра чи птаха, але й їх характер, настрій і ставлення до них автора, яке було переповнене любов’ю і ніжним гумором.       
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...