Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

четвер, 17 вересня 2015 р.

З любов'ю до рідної землі

18 вересня виповнюється 105 років 
 від дня народження  
Михайла Івановича Чабанівського,
 українського письменника і журналіста.
Михайло Чабанівський належав до найкращих українських літераторів, що виступають на захист природи своєю творчістю і діяльністю.
Влітку з вудкою, узимку з рушницею за плечима Михайло Іванович проводив довгі дні серед тихих річок, спокійних озер, замріяних лісів. До всього придивлявся, за всім турботливо стежив: де пересохло джерельце, де обміліла річка, де посадити дерево, щоб буяла природа на радість людям. Так народжувались його книги - правдиві, сповнені теплої любові до рідної землі.
Для юних читачів Михайло Чабанівський видав книги оповідань "Під зорями Балканськими", "Зелена чаша", "Степовий цвіт". Тематика дитячих творів різноманітна: шкільне навчання, захист природи, дружба, дозвілля дітей.
Є у письменника  чудове оповідання для дітей «Вірний», в якому розповідається, як по-різному ставляться до природи два хлопчики. Тимко знищує гнізда птахів, б’є собак. Ігор спостерігає за природою, любить тварин і допомагає їм. Він врятував від злого Тимка цуценя. Від піклування й любові Ігоря цуценя Вірний зростає слухняним і розумним собакою. Вірний віддячує хлопчику дружбою. Ігор також піклується про птахів, будує шпаківні. Навіть Тимко під його впливом став по-доброму ставитись до природи.
Хочеться вірити, що такі хлопчики, як Ігор, будуть впливати на таких, як Тимко, і тоді стосунки людини та природи будуть більш гармонійними.
Берегти, плекати, примножувати... Це заповіт для кожного з нас і для наступних поколінь.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...