Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

понеділок, 28 вересня 2015 р.

Майстер української драми

29 вересня виповнюється
 170 років від дня народження
Івана Карповича Карпенка-Карого.
В історію національного театру й українського письменства Карпенко-Карий увійшов як талановитий актор, батько української комедії та української трагедії, митець, велич творчого доробку якого досі викликає щире подивування.
Він був одним із батьків новочасного українського театру, визначним артистом та притім великим драматургом, якому рівного не має наша література... (!ван Франко)
Як актор Іван Карпенко-Карий віртуозно зіграв ролі Назара Стодолі з однойменної драми Т. Г.Шевченка, Герасима Калитки ("Сто тисяч"), Терентія Гавриловича Пузиря ("Хазяїн"), Мартина Борулі й Омелька ("Мартин Боруля"), Потоцького і Яна Шмигельського ("Сава Чалий") з власних  творів.
У театрі грать повинні тільки справжню літературну драму, де страждання душі людської тривожить кам'яні серця і, кору ледяну байдужості на них розбивши, проводить у душу слухача жадання загального добра, а пролиті над чужим горем сльози убіляють його душу паче снігу. (І. Карпенко-Карий)
Написавши вісімнадцять п'єс, Карпенко-Карий став найяскравішою зіркою в сузір'ї кращих українських драматургів.
 Ви, Іване Карповичу, з вашою творчою душею та знанням людського життя збагатили наш репертуар своїми коштовними творами: з давно пережитих віків і аж до сього часу виставилось у цих творах справжнє життя нашого народу і вражає, й милує нас своїми проявами. (П. Мирний)
 До 170-ї річниці від дня народження
Івана Карпенка-Карого
у шкільній бібліотеці презентовано
книжкову виставку
"Майстер української драми".
Вебліографія:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...