Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

неділя, 29 листопада 2015 р.

Марк Твен та пригоди його героїв

30 листопада виповнюється  
180 років від ня народження 
американського письменника 
Марка Твена.
Марк Твен - псевдонім Семюеля Ленгхорна Клеменса. Найбільшим захопленням Семюеля була річка Міссісіпі. Тому ж не випадково він обрав собі псевдонім - Марк Твен, що з англійської (Mark Twain) означає мірка два (тобто 3,6 м). Цим висловом часто послуговувалися працівники річного порту і суден, повідомляючи про достатню глибину для безпечного плавання пароплавів. Майбутній письменник теж колись працював лоцманом. Після смерті батька він був змушений з 12 років працювати і допомагати матері утримувати родину.
Ім'я Марка Твена відоме всьому світу. Письменник створив 43 книжки, кожна з яких оголошена національним надбанням Сполучених Штатів Америки.
«Пригоди Тома Сойєра»  принесли Марку Твенові світове визнання. Письменник вирішив створити книжку про «поганих», іншими словами — про звичайних дітей, яким не дуже хочеться вчитися (адже тогочасна освіта також перетворювалася на засіб насильства), але які вміють товаришувати, виручати одне одного з біди, палко захоплюватися, бути самими собою. Читачі одразу полюбили героя книжки за талант фантазування, уміння захопити інших своїми мріями та іграми, а ще — за його вірність у дружбі, щирість почуттів, благородство душі. 
Книга "Пригоди Тома Сойєра" багато в чому автобіографічна. Юний мрійник Том - це сам Марк Твен у дитинстві. Під іменем тітки Поллі письменник зобразив свою матір, під ім'ям Беккі Тетчер - шкільну подругу, під ім'ям Гека Фінна -  свого кращого друга Тома Бленкішіпа.
Великим досягненням письменника було те, що він правдиво змалював повсякденну дійсність. Він зображує світ очима дитини й щиро дивується разом із нею, спостерігаючи за світом дорослих. Твір «Пригоди Тома Сойєра» побудований на протиставленні  різних світів — дітей і дорослих, слухняних і неслухняних хлопчиків. Своєю книжкою Марк Твен повертав юному поколінню віру в самих себе, закликав дітей усього світу бути природними, щирими, відданими, шляхетними.
Літературна вікторина 
"Пригоди Тома Сойєра та його друзів"
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...