Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

субота, 28 листопада 2015 р.

Шлях крізь пекло

28  листопада  виповнюється 
125 років  від дня народження
 української письменниці 
Зінаїди Павлівни Тулуб.
 Ім’я Зінаїди Тулуб упродовж десятиліть залишалося в сутінках історії, а значна частина творчої спадщини була знищена цензорами ще за її життя. Доля весь час випробовувала мужність, стійкість і доброту Зінаїди Павлівни, й, не здолавши її в життєвій круговерті, прирекла на вічні муки словом.
Як "активний конрреволюціонер" Зінаїда Павлівна десятки років провела у тюремних застінках та на засланні.
"З порога смерті благаю вас: дайте хоч ковток свободи!" - зойк болю та розпачу прорвався крізь колючі дроти на волю в словах Зінаїди Тулуб до найвищої посадової особи держави.
Попри жорстокі умови ув’язнення і заслання Зінаїда Тулуб не втратила гостроти розуму, точності пам’яті і художньої виразності письма.
Найвизначніший твір Зінаїди Тулуб — історичний роман-дилогія «Людолови» в якому на багатому історичному матеріалі відтворено життя українського народу початку 17 століття за гетьмана Петра Сагайдачного. 
 На основі зібраного під час вимушеного перебування у Казахстані матеріалу  письменниця написала роман про найтяжчі роки заслання Тараса Шевченка «В степу безкраїм за Уралом».
У написаних  спогадах «Моя жизнь» письменниця створила панорамний художній історико-документальний твір, у якому до найменших дрібниць змальовано не лише історію чотирьох поколінь родини Тулубів, а й політичні, історичні, побутові реалії життя кінця ХІХ – початку ХХ століття  в Україні, Білорусі і Росії, котрі у той час перебували у складі Російської імперії.
Зінаїда Тулуб писала також кіносценарії, п'єси, перкладала російською мовою твори українських та французьких письменників.  
Життя та творчість української письменниці Зінаїди Тулуб повертається до сучасного читача із забуття.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...