Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

четвер, 14 січня 2016 р.

Оповідач про героїчне минуле

13 січня виповнилося 135 років 
від дня народження 
Антона Львовича Лотоцького
(1881-1949)
Антін Лотоцький - український письменник та історик, який працював для України, боровся за її незалежність у лавах січових стрільців.
Народився Антін Лотоцький у Вільхівці на Львівщині в родині письменника й педагога Лева Лотоцького.
Хлопчик змалку багато читав, а почуті з уст батька легенди та перекази про героїчне минуле краю назавжди закарбувалися у пам'яті дитини.
Коли юнакові минуло шістнадцять років, він почав друкувати свої твори для дітей у журналах "Наш приятель" та "Світ дитини". Там він започаткував курс англійської мови для наймолодших читачів і цикл краєзнавчих оповідань "Славко на мандрівках".
Славу письменника Анотону Лотоцькому принесла чотиритомна "Історія України для дітей".
Значний внесок зробив Антін Лотоцький в розвиток українського історичного оповідання. Він створив для дітей чимало художніх оповідань про наше героїчне минуле, зокрема про часи князівства, козацтва та про стрілецтво.
"Михайло-семиліток" - оповідання з народного переказу.
Князь Михайлик - одна з постатей українського героїко-легендарного епосу. Лотоцький у своєму оповіданні інтерпретує народну легенду.
Половці, обступивши військом княжий Київ і
бачачи, що їм не оволодіти містом, поки його захищає чудодійний богатир Михайлик (в оповіданні - син князя Володимира) поставили перед киянами вимогу: віддати їм незвичайного лицаря, інакше вони зруйнують місто. Порадившись, малодушна київська громада (в оповіданні - за намовою княжого сина Лихослова та боярина Збигня) одностайно погодилася. Ображений і засмучений такою радою киян, Михайлик сів на свого чарівного коня, узяв київську святиню - Золоті ворота на стремена та й поїхав далеко. Коли він проїздив скрізь ворожий табір, половці падали замертво. Богатир обіцяв не повертатися, "поки весь народ не прийде до свідомості, хто він, яка в нього сила..."
Образ лицаря Михайла - втілення надії народу на майбутні покоління, ідеал вічно юної, що весь час поновлюється, сили духу народу.
Помер Антін Львович Лотоцький у Львові у 1949 році. А його твори про минувшину - славну й звитяжну - живуть і нині.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...