Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

неділя, 24 січня 2016 р.

Казкове диво Ернста Гофмана

24 січня виповнилося 240 років від дня народження відомого німецького письменника, композитора і художника Ернста Теодора Амадея Гофмана.
Світове визнання до Гофмана прийшло завдяки казкам. Перша казка Гофмана  - «Золотий горщик».  Вже по ній було ясно, що письменник зі звичайного і буденного життя здатний створити казкове диво. 
 Його називали майстром інтриги і фантастики. У найвідоміших книгах письменника («Дон Жуан», «Золотий горщик», «Лускунчик і Мишачий король», «Еліксир диявола») поєднувалися містика з реальністю, відбивалися гротескні і трагічні сторони людської натури.
Творча спадщина Гофмана  різноманітна, власне літературна її частина представлена творами різних жанрів: це романи, новели, казки, лібрето, які маестро писав до своїх музичних творів, есе, критичні статті.
   Таланти Гофмана зовсім не обмежувалися письменством,  на його могилі написано: «Він був однаково хороший як юрист, як літератор, як музикант, як живописець».
Гофман мріяв залишитися в історії  як композитор і музикант. Навіть змінив своє ім'я, додавши до нього Амадей (на честь улюбленого композитора Моцарта). З дитинства музика робила його найщасливішою людиною у світі, тому до 12 років він вже освоїв орган, скрипку, арфу і гітару. Він склав романтичну оперу «Ундіна», писав камерну музику, створив симфонію і месу. Як композитор був відомий під псевдонімом Йоганн Крейслер.
Все життя Гофмана - це безперервна боротьба. За хліб, за можливість творити, за повагу до себе і своїх творів. Казки Гофмана, читати які радиться і дітям і їх батькам, покажуть цю боротьбу, силу приймати важкі рішення і ще більшу силу не опускати руки у випадку невдачі.
Образи, створені саркастичним розумом Гофмана, донині живуть в кінематографі, на сцені театрів і в серцях читачів усього світу.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...