Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

неділя, 21 лютого 2016 р.

Мова - духовне багатство народу

21 лютого світова спільнота відзначає
Міжнародний день рідної мови.
Найбільше і найдорожче добро кожного народу - це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя і свої сподіванки, розум, досвід, почуття. 
                                               Панас Мирний 
Мова - це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Багато різних мов є на Землі. За підрахунками вчених їх близько шести тисяч. А ще є безліч різних діалектів.
Визнання й пошана всіх мов є ключем до збереження миру. Кожна мова самобутня. Вона відображає менталітет і звичаї народу.
Мова - це наша неоціненна спадщина, з нею ми не розлучаємося протягом усього життя. Ми спілкуємося один з одним, розмовляємо, пишемо листи, читаємо книги. Не можна бути байдужими до того, як ми користуємося мовою, як висловлюємо свої думки, як цінуємо рідне слово. Звичайна людина вживає в середньому до 4 тисяч слів. То ж хай слова будуть із справжньої мовної криниці: чисті, красиві, образні.
https://docs.google.com/file/d/0B5OJiBO6B0SLRUMxT2YxWjJYZzA/edit
http://www.docme.ru/doc/150642/movo--r%D1%96dna--ti-%D1%94-v%D1%96chn%D1%96st._...

Мово рідна, квітуй і шануйся on PhotoPeach
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...