Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

четвер, 1 березня 2018 р.

Весна іде, красу несе

Початок весни - це завжди неперевершене диво. Напевно це самий кращий для більшості з нас період року. Разом з пробудженням природи від зимового сну починається цикл народних весняних свят, супроводжених піснями, іграми та хороводами.
Ой, Весно, Весняночко!
Іди до нас, наша паняночко!
Народ наш у своїх казках створив чудовий образ весни - гарної молодої дівчини з вінком квітів на голові. Вона, ця дівчина-весна - бажаний і довгожданий гість, її закликають дівчата піснями-веснянками, її зустрічають діти з дарами - солодким печивом у вигляді пташок, її уособлює найкраща з дівчат напередодні св. Юрія, "Ляля" або "Леля", що одягає на себе білу вишиту сорочку, кладе на голову вінок з весняних квітів, оперізується "зеленим" поясом з трави і квітів і роздає дівчатам дари - вінки, що вістять весілля.
Народний образ весни - це образ краси, сили і надії.
 Хороводи дівчат, забави дітей, зустріч птахів, що повертаються з вирію, весняні свята - чарівна казка нашої старовини, голос наших предків, дорога поезія нашої Батьківщини.
Весна, весна-красна,
прийди, весно, з радістю,
з великою милістю!
Віртуальна книжкова виставка
"Весна-чарівниця"
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...