Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

вівторок, 15 березня 2016 р.

Лялька-мотанка - берегиня роду

Ляльки-мотанки виготовлені
ученицями нашої школи.

Лялька-мотанка - українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг.
Виготовляючи цей сакральний предмет, жінки вкладали у неї свою енергію, певні думки і побажання: на щасливу долю, на успіх і здоров'я, на добро і злагоду. І обов'язково, ці обереги несуть у собі позитивну енергетику. Ляльку-мотанку передавала мати дочці, коли віддавала до іншого роду, а дочка, у свою чергу, своїй дитині. Це ніби ниточка, яка зв'язувала увесь рід.
 Мотанка виконується виключно шляхом намотування, не має обличчя і несе в собі тепло людських рук, любов і турботу, з якою створена. Лялька-мотанка ні в якому разі не шиється, не проколюється голками чи шпильками - виключно мотається. Звідси і назва - мотанки. Голку можна застосовувати лише при виготовлені одягу для ляльки і ні в якому разі не пришивати нічого до самої лялі! І не колоти її!
Усі елементи одягу мотанки є символічними: спідниця уособлює землю; сорочка - три часи: минулий, теперішній і майбутній; головний убір - очіпок, стрічка чи хустка - зв'язок із небом.
Лялька-мотанка не випадково не має обличчя. Адже вона виникла не як іграшка, а як сакральна річ. Вона мала прикликати дух померлої або ще не народженої людини до живих, запросити її в коло сім'ї, до столу чи до тієї дитини, яку виховувала.
Сакральна істота з хрестом замість обличчя, символізує гармонію вертикалі (духовності) і горизонталі (земного розвитку людини), тобто допомагає гармонізувати простір. Такі іграшки повинні знаходитися на покуті зі сторони сходу сонця, над ліжечком дітей (оберігає дитину), над дверима (зустрічає і проводжає гостей).
 У шкільній бібліотеці з дівчатами 6-Б класу
 був проведений майстер-клас
"Як зробити ляльку-мотанку"
  
Виставка-порада
"Як зробити ляльку-мотанку. Прочитай і зроби сам"
Майстер-клас допомогла провести 
учениця 9-Б класу Загребельна Яна
Майстерності рукоділля наших дівчат навчає
учитель трудового навчання 
Сєроштан Надія Андріївна
Ось такі ляльки-мотанки
 виготовили дівчата з 6-б класу
Шановні читачі! Виготовте і ви улюблений оберіг наших предків - ляльку-мотанку, поставте її на покуті, або прикріпіть над дверима, і нехай вона приносить щастя  у вашу оселю.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...