Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

понеділок, 28 березня 2016 р.

Співанки Марійки Підгірянки

29 березня виповнюється 135 років 
від дня народження 
 Марійки Підгірянки.
Марійка Підгірянка - псевдонім Марії Омелянівни Ленерт-Домбровської, української поетеси.
Почала писати Марія ще в юності. Тоді й обрала собі літературний псевдонім Марійка Підгірянка, - в знак любові та пошани до рідного прикарпатського краю. Більшість творів поетеса написала для дітей та про дітей. Основні мотиви її віршів - оспівування краси рідного краю, природи Карпат.
Понад сорок років пропрацювала Марія Омелянівна на ниві народної освіти, несла людям світло й добро. Щирі, мелодійні вірші Марійки Підгірянки допомагали школярам запам'ятати букви, засвоїти арифметичні дії, пояснювали різноманітні явища природи. Марія Омелянівна віддавала дітям усі свої сили, творчість, доброту. Вона була не просто вчителькою, а й старшим товаришем. Тому в неї про школу, школяриків так багато віршів.
Бджілоньки - на квіти,
Дітоньки - до школи,
Там збирають мудрість,
Як мед в полі бджоли.
           М. Підгірянка
Учні любили свою вчительку за лагідне, уважне й доброзичливе ставлення до них, за цікаве навчання, за те, що розповідала їм народні казки, захоплюючі легенди з історії рідного краю. Вчителька влаштовувала цікаві ігри на перервах, розучувала з дітьми українські народні пісні, колядки, щедрівки. Поетеса бувала з дітьми на природі, навчала їх вишивати, малювати, розписувати писанки, готувала з ними вистави.
Марійка Підгірянка справді народна, щира, ніжна, талановита поетеса. (М. Рильський)
Книжкова виставка
"Поетичні самоцвіти українським дітям"
Марійчині співаночки цвітуть і нині. Діти з задоволенням читають її поетичні твори. З нагоди 135-ї річниці від дня народження поетеси ми з учнями 2-А класу провели поетичну мозаїку "У Марійки Підгірянки мов із золота співанки". (Сценарій)
Під час проведення літературного заходу діти читали вірші, розгадували загадки, кросворд, давали відповіді на питання вікторини, підбирали малюнки до цитат з творів поетеси. Маленькі читачі ще раз доторкнулися до скарбів рідної мови, до самоцвітів-віршів, до золотих співанок Марійки Підгірянки. Сподіваюсь, що в дитячих серцях буде жити добро, на яке так багаті твори письменниці.


У Марійки Підгірянки мов із золота співанки by Slidely Slideshow
Мультимедійна літературна гра "Співанки Марійки Підгірянки"
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...