Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

субота, 14 травня 2016 р.

Майстер новели

14 травня 
 Василю Семеновичу 
Стефанику
 виповнилося 145 років від дня народження.
Василь Семенович Стефаник - видатний письменник-новатор кінця ХІХ-початку ХХ століття, реформатор української прози, майстер соціально-психологічної новели.
Своїм творчим девізом Стефаник обрав слова тараса Шевченка: "...Возвеличу Малих отих рабів німих! Я на сторожі коло їх Поставлю слово..."
І справді, герої його творів - це зубожілий селянин, наймит, людина великого серця і трагічної долі. Головний конфлікт у творах відбувається між бідними і багатими, між правдою і кривдою, між прагненням людей до волі і гнітом панів. З-під пера письменника поставали правдиві картини дійсності, пройняті співчуттям до знедолених людей і критичним ставленням до світу безправності, засудженням паразитизму панівної верхівки.
Кожна його новела - це згусток гніву, ненависті до гнобителів, вияв синівської любові до народу і рідного краю. Кожен твір Стефаника - то схвильована розповідь про трагічну долю близьких його серцю людей.
Творчим кредом Василя Стефаника є його слова: "Буду свій світ різьбити, як камінь. Слово своє буду гострити на кремені моєї душі".
Твори Василя Стефаника написані кров'ю серця, вони стали окрасою української і світової літератури. Глибоке знання народного життя, філігранно відточена лаконічність із яскравою образністю та філософською символікою - ось ті прикметні риси таланту Василя Стефаника, що дають йому заслужене право бути в плеяді таких світових новелістів, як П. Меріме, І. Тургенєв, І. Бунін, С. Цвейг, О'Генрі. Новели Василя Стефаника летять по світу, як кленові листочки, розповідаючи сумну правду про минуле України, тривожачи й облагороджуючи душу світового читача, збагачуючи світове мистецтво.
І все, що я писав, мені боліло.
                Василь Стефаник 

Інтерактивний плакат
"Василь Стефаник - майстер новели".
Біографія та твори-оналйн Василя Стефаника.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...