Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

неділя, 15 травня 2016 р.

Токмацький поет Василь Пальоха


Пальоха 
Василь Лукич
(15.01.1924-12.10.2005)
Василь Лукич Пальоха народився 15 січня 1924 року в селі Бабайківці Царичанського району Дніпропетровської області. Освіта вища – за фахом учитель. Закінчив спочатку Бердянський учительський (з відзнакою), а згодом Сімферопольський педагогічний інститут. Працював завучем Токмацької міської школи № 12, а упродовж 20 років – її директором. Відомий на Запоріжжі як поет, публіцист, гуморист.
Вірші, зарисовки, нариси, матеріали для досліджень з історії рідного краю – це не повний перелік світу його захоплень.
Друкувався в республіканській, обласній та районній пресі, в колективних збірниках і журналах. Керівник літературного об’єднання «Світанок», що створена при міській газеті «Таврія», пристрасний пропагандист української мови – активіст місцевого осередку «Просвіти»   ім. Т. Г. Шевченка. Василь Пальоха – один з авторів академічного видання «Історія міст і сіл УРСР. Запорізька область».
Творчий доробок: «Прийде час… : Проза. Публіцистика. Поезія», збірка поезій «Коли ховають літо», нариси «Степовий богатир» і «Чарівний різець» - вийшли окремими виданнями в Запоріжжі.
Книга- ювіляр 2016 року
Збірці поезій Василя Пальохи
 "Коли ховають літо" - 25 років
У 1991 році у Токмацькій міській друкарні була надрукована перша збірка поезій Василя Пальохи "Коли ховають літо". До книги токмацького поета увійшли вірші-роздуми про жінку-матір, про розлучницю-війну, про любов, про нашу Токмаччину.
Там, де зорями Пришибські гори
По весні вигаптовує мак -
Зачаровують рідні простори
І віта ясночолий Токмак.
Читач знайде у книзі вірші на морально-етичні теми, почерпнуті з життя, дотепний гумор. Окремі вірші присвячені дітям.
Про кого б не писав автор, головним лейтмотивом його творів є філософське узагальнення призначення людини: творити добро на землі, залишати по собі гарну пам'ять.
Прийде час - нас у вічність покличе година.
Тільки встигнути треба, щоб виросли діти малі...
Як прекрасно, коли по собі залишає Людина
Добрий слід... Добрий слід на Землі!..
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...