Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

четвер, 21 липня 2016 р.

Її життя - то свічка, що істину несе

21 липня 
виповнюється 110 років 
від дня народження 
талановитої української поетеси і
 громадського діяча,
 справжньої патріотки України  
Олени Іванівни Теліги. 
Життя - це боротьба, 
а боротьба - це справжнє життя.
Олена Теліга
За своє досить коротке життя Олена Теліга багато зробила для України, для підтримки духу нашого народу. Олена Теліга - особистість, на яку можна рівнятися. Поетеса, до чиїх слів варто прислухатися. Жінка, якою варто захоплюватися.
Олена Теліга - це та людина, яка вміла бути різною, але завжди собою. та людина, яка знала коли необхідно бути рішучою і сильною, а коли ніжною і слабкою. Це людина-борець, яку не забудуть.
Душа - вулкану кратер, а серце - магма й пил.
Думки - небесний прапор, слова летять без крил.
Така людина - вічна, бо в ній -  живе усе.
Її життя - то свічка, що істину несе.
Богдан Козак
У 1941 році, під час фашистської окупації, Олена Теліга разом зі своїми побратимами беруться за налагодження громадського, політичного та культурного життя в Києві. У літературній сфері залишились самі згарища та руїна, але поетеса організовує Спілку укранських письменників, відкриває пункт харчування для своїх соратників. Щоб ширше реалізувати свої завдання, Олена Теліга починає редагувати літературний тижневик "Литаври". Поетеса не брала до уваги постанов німецької влади, зухвало і принципово ігнорувала всі вказівки. Врешті "Литаври" заборонили, почалися арешти.
21 лютого 1942 року в Бабиному Яру Олену Телігу разом з чоловіком та іншими діячами ОУН розстріляли фашисти. У гестапо Олена Теліга перебувала в камері № 34, де пізніше знайшли напис, зроблений її рукою: "Тут сиділа і звідти йде на розстріл Олена Теліга". Зверху викарбовано націоналістичний стилізований під меч Тризуб. А один із німецьких офіцерів після смерті Олени Теліги зізнався: "Я ще не бачив чоловіка, щоб так героїчно вмирав, як ця гарна жінка".
І в павутинні перехресних барв,
Я палко мрію до самого рання,
Щоб Бог зіслав мені найбільший дар:
Гарячу смерть, не зимне умирання.
Олена Теліга
Десятки років ми нічого не знали про постать нашої поетеси й патріотки Олени Теліги. Її ім'я виринуло із забуття лише через 50 років після загибелі, коли у Києві у лютому 1992 року в Бабиному Яру було встановлено пам'ятний хрест на її честь, вулицю, що пролягає поруч, назвали її іменем, створено Всеукраїнське жіноче товариство імені Олени Теліги, засновано Міжнародну літературно-мистецьку премію.
Літературна спадщина Олени Теліги невелика за обсягом, але вельми значна за своєю сутністю і публіцистичною спрямованістю. На сьогодні відомий лише сорок один вірш з написаних поетесою. За життя їй так і не вдалося видати жодної збірки.  Та хоч і залишила вона по собі невеликий творчий спадок, життя її було коротке, але яскраве й сповнене великих справ, а тому й має бути вічним у нашій пам'яті.Інформаційний мікс "Олена Теліга - патріотка України"
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...