Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

неділя, 11 вересня 2016 р.

Світ фантастики Станіслава Лема

12 вересня  -
 95 років від дня народження
 польського письменника-фантаста
 Станіслава Лема.
Станіслав Лем народився у Львові 12 вересня 1921 року в сім'ї лікаря. 
У Львові Станіслав Лем провів дитячі та юнацькі роки. Спогадам про дитинство та Львів Станіслав Лем присвятив книгу "Високий замок".
У 1945 році  родина Лемів репатріювалася до Кракова, де Станіслав вступив на медичний факультет Ягеллонського університету. Після закінчення університету у вільний час від лікарської практики Лем почав писати оповідання.
Вперше його твори були опубліковані в 1946 році - у світ вийшли науково-фантастичні повісті. Пізніше це захоплення переросло в основне заняття, і перший літературний успіх прийшов до Лема після публікації роману «Астронавти» в 1951 році, який потім неодноразово публікувався за кордоном і завоював широку популярність.
Але на високий п'єдестал визнаного авторитету в області наукової фантастики Станіслава підняв інший його роман - «Магелланова хмара» (1955). З цього часу Лем - професійний письменник. Популярність прийшла до нього швидко. За чверть століття він створив кращі свої науково-фантастичні твори, в яких викривав споживацьке ставлення до життя і мілітаризм. За творами Лема знято кілька фільмів.
Твори Лема - високоосвіченої людини, що прекрасно розбирався в астрономії та біології, кібернетиці та фізиці - рясніють інтелектуальним гумором і грою слів. Його книги перекладені на 41 мову, їх тираж становить близько 30 млн. примірників. Станіслав Лем член Польської Асоціації Письменників, лауреат багатьох національних і зарубіжних премій, володар кількох вчених ступенів.
Помер Станіслав Лем 27 березня 2006 року в Кракові.
Станіслав Лем - автор творів-легенд, на яких виросли покоління шанувальників наукової фантастики, - "Соляріса", "Едему", "Зоряних щоденників Йона Тихого" - і безлічі інших. Станіслав Лем -письменник, якого критики називали "останнім з філософів-енциклопедистів". Але перш за все Станіслав Лем - класик світової літератури XX століття.
Я пишу для сучасників про сучасні проблеми,
 тільки одягаю на них галактичний одяг. 
                                       Станіслав Лем
Шановні шанувальники фантастики, до вашої уваги книги Станіслава Лема, які є в нашій шкільній бібліотеці:
"Кіберіада"- одна з найвідоміших книг Станіслава Лема, перекладена на багато мов. Унікальний цикл оповідань, об'єднаних темою загадкового Всесвіту, де місце людей займають роботи, і загальними героями - конструкторами Трурлем і Кляпавцієм. Збірник, твори якого критики відносять і до жанру іронічної фантастики, і до жанру соціальної сатири, і навіть до жанру філософської притчі. Золота класика світової фантастики, яка в наші дні читається із задоволенням.
«Соляріс» - безперечна вершина творчості Станіслава Лема, твір, що вплинув на розвиток наукової фантастики XX століття. Роман двічі екранізований, по ньому було поставлено радіоп'єси, спектаклі - і навіть балет! Отже, що ж таке - Соляріс? Безкрайній мислячий океан, який переслідує незрозумілі людині цілі, найтонший камертон, що перетворює людські почуття в матеріальну форму? Втілений кошмар психолога або духовний цілитель? З дня публікації книги пройшло більше 50 років, а її читачі так само продовжують задаватися питаннями, відповіді на які неможливо отримати, не заглянувши в своє власне серце.                                                     
 Віртуальна книжкова виставка
"Світ фантастики Станіслава Лема"

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...