Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

понеділок, 17 жовтня 2016 р.

Навіщо я? Куди моя дорога?

17 жовтня відомий український поет Іван Драч відзначає свій 80-річний ювілей.
ІванДрач - постать неординарна в українській літературі. Адже його творчість - це постійний пошук, постійне новаторство:
Художнику - немає скутих норм.
Він - норма сам, він сам в своєму стилі...
                                      Іван Драч
Прихід Івана Драча в українську літературу виявився настільки стрімким, а його лірика такою несподівано нетиповою, що сучасники були приголомшені.
Іван Драч обрав свій, ніким іще не торований, шлях у літературі, критично переосмислюючи досвід попереднього письменства, придивляючись до новаторського доробку своїх сучасників, зокрема "шістдесятників".
Іван Драч зазнав феєричного злету в 60-х і переслідувань у 70-х - першій половині 80-х років, пережив розчарування і прозріння, у кінці 80-х та 90-х роках - самоочищення від ідеологічних догматів, досяг мистецької самореалізації.
Як гуманіст, він ніколи не мирився зі злом, пропагував найсвітліші ідеали, утверджуючи духовну велич людини.
Мистецьке обдарування і здатність реформувати поезію, співвідносити її з науково-технічними досягненнями доби зробили його одним із найпомітніших поетів у слов'янському світі. Поезії Івана Драча знають і видають у багатьох країнах світу.
Іван Драч продовжує плідно працювати на творчій ниві й сьогодні. Він завжди старається глибоко проникнути в проблеми сучасності, пропускає їх крізь своє серце - щиро відкриваючи його людям у віршах. Тому до слова поета продовжують прислухатися не лише старші люди, які слідкують за його творчістю з перших кроків, а й зовсім юні - школярі та студенти, яких приваблює в поезії Івана Драча нетрадиційне, оригінальне бачення реалій сьогодення. Правдиве слово поета для людей, як джерело чистої води, з якого вони черпають натхнення і радість буття.
Постать Івана Драча в нашій історії стоятиме поруч з письменниками, які були не лише пророками, а й творителями української державності. (Дмитро Павличко)
Запрошую читачів шкільної бібліотеки 
познайомитися з поезіями Івана Драча.
Виставка-портрет
"Поезіє, сонце моє оранжеве"


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...