Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

вівторок, 29 листопада 2016 р.

Мудре слово Франкове

З теплим сердечним почуттям, з батьківською любов'ю Іван Франко писав про дітей
Дітей, їх особисту гідність і їх потреби треба так само шанувати, як і старших, і тільки поводячись з ними лагідно, щиро, розумно, як з рівними, входячи в їх спосіб думання, можна їх виховувати на чесних, щирих, правдолюбних і справді свобідних людей. (Іван Франко)
Сучасники Івана Франка розповідають, як тепло ставився письменник до малечі. Це була любов, зіткана з найніжніших людських почуттів. Де б він не зустрічав дітей, завжди знаходив час з ними поговорити, послухати їхні розповіді.
"Життя, - говорив Франко, - мені мало всміхалося, а діти були тим весняним сонячним промінням, яке зігрівало моє серце".
Іван Франко написав цілий ряд оповідань, героями яких є сільські діти. Ці оповідання постали на основі його власних спогадів про дитинство і мають автобіографічний характер.
Найулюбленіший герой Івана Франка - хлопчик Мирон. З ним ми зустрічаємося в багатьох оповіданнях.
У літературній спадщині Івана Франка помітне місце займають казки. Більшість казок про тварин об'єднана спільним заголовком "Коли ще звірі говорили". Герої цих творів - хитра Лисичка, хижий Вовк, мудрий Їжак, дурний Осел та інші - є носіями певних людських якостей, а самі казки під личиною вигадки криють велику життєву правду.
З великою майстерністю Іван Франко малює і картини рідної природи. Його поезії неперевершені.
Іван Франко - 
розум і серце нашого народу. 
М. Коцюбинський
На честь вшанування видатного українського письменника Івана Яковича Франка з учнями 6-В класу у шкільній бібліотеці проведено  
літературний калейдоскоп  
"Мудре слово Франкове"
Відповідаючи на питання вікторини
"Франковими стежками",
учні згадали про життєвий
та творчий шлях Великого Каменяра.
Діти прийняли участь у конкурсі читців
поезій Івана Франка
"Як много важить слово, 
одно сердечне, теплеє слівце!"
Інсценівка казки Івана Франка
"Фарбований Лис".

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...