Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

середа, 1 лютого 2017 р.

Хресний шлях Євгена Маланюка

1 (2) лютого
 виповнюється 120 років
 від дня народження
 Євгена Маланюка
В історії української літератури ХХ століття Євгенові Маланюку належить одне з найпомітніших місць. Визначний поет і літературознавець, культоролог й автор мистецьких есе та історичних розвідок, палкий патріот України й гуманіст - таким постає він перед читачами.
Більшу частину свого життя Євген Филимонович провів у вимушеній еміграції. Живучи за межами України, Євген Маланюк ні на мить не поривав з нею, служив Батьківщині словом.
Мій ярий крик,
Мій біль тужавий,
Випалюючи ржу і гріх,
Ввійде у складники держави,
Як криця й камінь слів моїх.
Протягом довгого і складного життя Євген Маланюк жодного разу не зрадив собі, не зрікся свого добровільного вибору, того хресного шляху, який пророкувала його розіп'ята душа. Свідчення тому - низка поетичних книг, статей. Що ж давало сили вистояти і творити? З яких джерел поет черпав сили й упевненість у правильності обраного шляху, в доконечній потребі бути саме будителем народу? Відповідь очевидна - в невичерпальності свого народу, своєї України. У творчості митця один адресат і один герой - Україна.
Ти не загинеш, мій народе,
Пісняр, мудрець і гречкосій.
Бо вірю: судні дні не даром
Твій чорний рай зняли пожаром,
І пломінь слупами росте,
Сполучаючи з небом степ.
І небо сходить на країну
Крізь зойк заліз, крізь звіра рик,
Крізь дим руїни - Україну 
Новий узріє чоловік.
"Маланюкова поезія залишиться... доказом суворої сили українського слова, його здатності бути не лише мелодійним, ніжним, барвистим, гнучким, вигадливим, - а й безжально-точним, пружним, лапідарним, його здатності бути згустком волі й думки, що  концентруються в пекуче почуття". (Іван Дзюба)
Запрошую читачів шкільної бібліотеки 
познайомитися з життєвим шляхом
 та творчою скарбницею
 Євгена Маланюка.
 Виставка-портрет
"Кривавих шляхів апостол" 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...