Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

неділя, 19 лютого 2017 р.

Герої Небесної Сотні

20 лютого ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні, які загинули під час подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Події останніх місяців 2013 і початку 2014 року перетворилися на справжню національну стихію, в якій передався найтонший подих душі нашого народу. Звичайні люди, мирні громадяни вийшли на Євромайдан, щоб відстояти своє право на краще життя. На очах у всього світу, у центрі Києва - Європейській столиці - цинічно розстрілювали беззбройних людей: студентів, викладачів, художників, фермерів, журналістів, робочих... Вони вийшли на мирний протест.
Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість із них - молодь. Ті, що тільки починали жити. В історію України вони увійшли як Небесна Сотня. Їх ховали під вигуки українців "Слава героям, Герої не вмирають!
Про Героїв Небесної Сотні читайте у блозі пости:
Активним учасником січневих подій 2014 року на Майдані у Києві був Горошишин Максим Максимович. Під час протистоянь із "силовиками" він отруївся шкідливими газами. 19 лютого 2014 року Максим помер у Київській лікарні № 17. Максиму Горошишину було 24 роки...
За громадську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Максиму Горошишину було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно).
Максим Горошишин свої дитячі роки провів у нашому місті. Максим навчався у Токмацькій школі-інтернаті.
 На честь вшанування пам'яті випускника Токмацької школи-інтернату Горошишина Максима Максимовича встановлено пам'ятну табличку.
Максим Горошишин – став взірцем молодшому поколінню. Вчителі і вихователі Максима (Симоненко А.В., Орлова Г.П.) згадують  і розповідають своїм учням про те, яким був Максим, що полюбляв, чим захоплювався. «Високий, стрункий, добрий, щирий, привітний і відкритий хлопчина. Завжди радо допомагав і вчителям, і одноліткам. У Максима не було конфліктів з оточуючими, часто збирав навколо себе малечу; виступав на шкільних концертах; поважав старших, не ображав менших за себе".Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...