Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

середа, 29 березня 2017 р.

Українське наше слово

Кожному в дар дано мову. Саме завдяки їй ми можемо порозумітися, переказати свої почуття, переживання. За допомогою мови ми бережемо свою історію, передаємо нащадкам неоціненні скарби минулого та сучасного.
Багатство мови зберігається в незліченній кількості чудових українських пісень, у легендах, казках, у творах письменників, у живій розмовній мові. Ми є носіями української мови, всього того багатства, яке отримали від минулих поколінь. Наше завдання - берегти цей неоціненний дар, примножувати його, не засмічувати чужими та грубими словами, не забувати, щиро любити.
Щоб з'ясувати, наскільки діти добре знають рідну мову, чи читають книжки українських авторів, я запросила учнів 3-х класів до літературної світлиці на гру-подорож "Українське наше слово".  Гостей дорогих ми вітаємо щиро.
Стрічаємо з хлібом, любов'ю і миром.
Прийміть коровай наш із жита-пшениці,
Ласкаво всіх просимо до світлиці.
Будемо вивчати рідну мову,
Аж тепер з маленьких літ.
Українське наше слово
Хай звучить на цілий світ.
Люди кажуть, що мова - то цілюще джерело, і хто не припаде до нього вустами, той сам всихає від спраги. Тож, першу зупинку нашої подорожі  ми здійснили біля "Чистого джерела". Із джерел народної мудрості, загадок і прислів'їв, діти поповнили свої знання про рідну мову.
Інтерактивна вправа
 "Слово до слова - зложиться мова. Прислів'я про мову"

Слідуюча зупинка подорожі - "Легенди рідного краю". Діти розповідали легенди про Мову, рослинні символи: вербу, калину, тополю.
Йдучи стежкою рідної мови, ми не могли пройти повз чарівних "Поетичних самоцвітів". Вірші сучасних українських поетів: Василя Голобородька, Лесі Мовчун, Ганни Чубач, Петра Ребра, Тамари Коломієць, Івана Андрусяка - допомагають дітям пізнати рідний край, його природу, збагатити словниковий дивосвіт. Діти й самі дуже полюбляють віршувати. Юні поети залюбки декламували свої власні вірші.
Кінцева зупинка нашої подорожі - "Літературна галявина". Діти ділилися своїми враженнями від прочитаних книг сучасних українських авторів: Всеволода Нестайка, Лесі Ворониної, Юрія Нікітинського, Сашка Дерманського, Тетяни Щербаченко та інших. Я познайомила маленьких читачів з новинками дитячих книг.
Розгадавши ребуси, діти дізналися про спеціальні видавничі серії дитячих книг.
Презентуючи дитячі книги сучасних українських авторів, я знайомила своїх читачів і з творчим шляхом кожного з письменників, демонструючи їх портрети. Чи уважними були діти, ми дізналися під час проведення інтерактивної гри "Сучасні українські письменники - дітям".

Не цурайтесь мови, люди,
Не цурайтесь роду,
Як засохне рідне слово,
Не буде народу...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...