Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

вівторок, 8 січня 2019 р.

Багатогранність таланту Степана Васильченка

Відомого українського письменника Степана Васильченка (08.01.1879-11.08.1932) називають чарівником, що володіє барвистим дзвінким і запашним словом. Степан Васильович  Васильченко написав десятки оповідань, залишив низку драматичних творів, кіносценаріїв, інсценізацій, нарисів, публіцистичних статей, літературних і театральних рецензій. І в кожному жанрі яскраво виявляється неповторність його письма.
 Творчий доробок Степана Васильченка - чотири томи творів, що ввійшли до золотої скарбниці української літератури. Письменник збагатив її своїм щедрим талантом гумориста, ніжністю серця у ставленні до дітей, великою любов'ю до рідної мови, Батьківщини.
Усім треба рідним словом володіти,
усім гуртом мусимо піднімати його на височінь.
                         Степан Васильченко
Хоч Васильченко писав, як правило, для дорослих, у його спадщині чимало справжніх перлин про долю сільської дитини, її шкільне навчання. Письменник з веселим добрим сміхом, з ласкавою замрією вмів розповідати про дітей і для дітей, бо любив їх палко, віддавав їм тепло своєї душі та свого серця.
Професійний педагог, патріот і гуманіст,
Степан Васильченко може бути уособленням того,
що ми вкладаємо в поняття народний учитель.
                                                     Олесь Гончар
Маленькі кмітливі та привабливі герої оповідань Васильченка постають у золотих іскорках сміху, гумору, з чистими серцями і прагненнями, в оточенні квітучої природи. Письменник не хотів змальовувати дитинство, навіть найбідніших, чорними сумними і сірими фарбами.
Проза Степана Васильченка знаходить шлях 
до сердець читачів передовсім тому,
що вона правдива й поетична,
зігріта почуттям поваги до людської особистості.
                                         Олесь Гончар
Прочитайте, Вас це зацікавить:

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...