Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

субота, 15 грудня 2012 р.

Народний мудрець Григорій Сковорода

Коли твердо йдеш шляхом,
яким почав йти,
 то на мою думку,
ти щасливий...
          Г. Сковорода
Нещодавно видатному українському філософу і письменнику Григорію Савичу Сковороді виповнилося 290 років від дня народження.
"Він залишив по собі вічну і добру пам'ять як навчитель життя; він і словом, і прикладом навчав людей любити передусім Бога, вчитися, аби пізнати істину, приборкувати свої почуття, очищати душу від дурних бажань, задовольнятися найменшим і бачити своє щастя у виконанні заповідей любові". (Софія Русова).
Григорій Сковорода своєю творчою спадщиною і сьогодні залишається разом з народом. З нагоди ювілейної дати письменника і народного вчителя в школі протягом тижня проводились літературно-просвітницькі заходи. У бібліотеці для читачів організована книжкова висвтавка-роздум "Людина, мислитель, поет" біля якої проводились огляди літератури та бесіди.  Вчитель української мови та літератури Романюк Любов Іванівна та бібліотекар Симоненко Галина Вікторівна запросили учнів 9-А класу до літературної вітальні вшанувати народного просвітителя. З учнями був проведений урок-дослідження "Мудрості вселюдської скарбниці відкривав".
Вчитель Романюк Л. І
оголошує тему та завдання уроку.
Лобач Аня
дослідила життєвий шлях
Григорія Сковороди.
Зінченко Аліна та Савон Аня
познайомили з літературною спадщиною
письменника.
Конкурс читців
"Він сіяв слово між людьми".
Григорій Сковорода
входить до 100 великих українців
та є одним із 100 символів України.

Дослідивши життєвий та творчий шлях Григорія Сковороди, діти намагалися зрозуміти і визначити для себе:
-  що таке світ у розумінні Григорія Сковороди та у їх власному баченні?;
- у чому сенс життя?;
- що таке щастя?;
- які головні цінності повинні бути у житті людини?;
Підводячи підсумки уроку, діти розмірковували над питаннями: "Чого ми можемо навчитися у Григорія Сковороди?" та "Чи актуальні думки поета нині?".

Пам'ятка для читача
 
Благословенні ви, сліди,
Не змиті вічності дощами,
Мандрівника Сковороди...
                       М. Рильский
Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...