Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

субота, 5 жовтня 2019 р.

Фарби осені

Осінь... Хазяйнує Жовтень скрізь, де не глянь. Убрав золоті сади, ліси, парки й струшує додолу жовте листячко... Глянеш - і замилуєшся: неначе чарівник пофарбував усе навколо в червоні й жовті, багряні й мідні кольори!.. Високо вгорі дзвінким передзвоном курличуть трикутники журавлів. Прямують на південь, поспішають. Десь перегукуються вгорі над нами й дикі гуси. На півночі вже холодно їм.
Казка осені не має кінця, її можна розповідати довго-предовго...
А що ви знаєте про осінь? Чим вона відрізняється від інших пір року? Пригадайте, де бували восени, що цікавого спостерігали у природі? Що вас найбільше вразило, які прикмети осені запам'яталися?
Народні прикмети
  • Якщо до середини жовтня не осипалося з беріз листя - сніг ляже пізно.
  • Пізнє опадання листя - на тяжкий рік.
  • Листя кладеться на землю долілиць - на врожай.
  • Білка мостить гніздо високо - на теплу зиму, низько - на люту.
  • Чорна бузина і калина достигли не по порі - чекай холодної і лютої зими.
  • Грім у жовтні - на малосніжну, м'яку й коротку зиму.
Про чудове й неповторне життя природи, про її таємниці та загадки, про безмірну різноманітність оточуючого нас світу розкажуть книги: 
 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...