Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

четвер, 7 січня 2021 р.

Різдво Христове

Шановні читачі блогу "Бібліотечний етюд"!
Вітаю Вас із Різдвом Христовим!
Хай Різдвяна добра казка
Подарує тепло й ласку,
Хай Різдвяні світлі зорі
Знищать смуток весь і горе!
Щастя, радість і добро
Хай несе до Вас Різдво!
7 січня - одне з найбільших християнських свят - Різдво Христове. 
Це свято радості і єднання людських душ.У цей день всі ми ніби заново народжуємося, залишаючи всі образи, сварки у минулому. Це свято покликане об'єднати нас усіх, відродити та зробити трішечки кращими.
Народився Ісус Христос уночі в убогій печері-вертепі за містом Віфлеємом. Божа Мати, діва Марія, сповила його й поклала до ясел із сіном. Коли пастухи, дізнавшись від Ангела Господнього про народження Спасителя, знайшли у вертепі немовля у яслах, то над ним сіяла велика зірка.
Увечері напередодні Різдва в кожній оселі готували 12 пісних страв, серед яких обов'язково мали бути кутя. Оселю святково прибирали. Біля покуття чи на столі ставили й дідуха - солом'яного снопа або спеціально виплетеного вінка з колосся.
А коли на небосхилі з'являлася перша надвечірня зірка, уся родина сідала за багатий стіл. Він справді був багатим - аж дванадцять різноманітних страв. Тому в народі цей вечір називали Свят-вечором, Багатим вечором, Багатою кутею. Починали й закінчували вечеряти кутею та узваром.
Після цього мати готувала пироги, які діти мали однести дідусям і бабусям, а також хрещеним. Від хати до хати починали ходити хлопчачі колядницькі. ватаги. Колядники вістять нам тайну різдва світу і Господа, славлять народження Бога. Ватага колядників обирає собі Звіздаря (той, хто носить Зірку та веде переговори з господарями) і Міхоношу (той, хто збирає дарунки до торби). У деяких колядників є дзвоники, деякі мають музичні інструменти, а всі разом вони  співають колядки.
Колядки - це величальні пісні для усієї родини та кожного її члена, прохання для них щасливої долі, добробуту й усіляких гараздів.
Ми прийшли вас привітати
І про свято розказати,
Про святе Різдво Господнє
Проспівати вам сьогодні.
Пісня лунає по всій Україні,
Христос народився - весь народ радіє.
Тепер вам бажаєм, любі господарі,
Щоб щастя й здоров'я
Бог дав вам у парі!
Сини, як той місяць,
А дочки, як зорі,
Доствтньо в оборі
І повно в коморі,
Нехай вас минає журба,
Всякий біль,
Не жалійте внеску
На народну ціль!
Щастя бажаєм вам, господарі,
Щастя й здоров'я від Бога у дарі!
Хай у вас достаток завжди гостює,
Хліба ніколи хай не бракує,
Хай ваші діти в будні й неділі
Будуть веселі, здорові, щасливі!
Щасливого Різдва
І на весь рік добра!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...