Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

середа, 8 вересня 2021 р.

Грамоти вчитися завжди знадобиться

Міжнародний день грамотності — це символ досягнень усього людства. Адже грамотність — це один із критеріїв, який відрізняє прогресивне суспільство від примітивного. На сьогоднішній день, за даними ООН, у світі налічується близько 4 мільярдів грамотних людей. Хоча представникам різних поколінь ще є до чого прагнути.
Дослідження показують, що на сьогоднішній день у світі близько 860 мільйонів дорослих людей неграмотні. Також відомо, що 100 мільйонів дітей у всьому світі не навчаються в школі. Але найсумніше, що навіть ті представники цивілізованих країн, які відносяться до числа грамотних, не відповідають цьому званню. Це свято звертає увагу і на цю проблему. Крім того, світова громадськість намагається підняти престиж грамотності.
Сьогодні під егідою ООН реалізується програма, спрямована на поширення грамотності.
Щороку день грамотності присвячений певній тематиці. Тема Дня 2021 року – «Грамотність для відновлення, орієнтованого на людину: скорочення цифрового розриву» (тобто відновлення після кризи пандемії та вільний доступ до навчання онлайн). 
Для того, щоб грамотно говорити й писати потрібно попрацювати над собою. «Грамотним не народився, а навчився», – каже наша народна мудрість. І це абсолютно справедливо. Справді: грамотними не народжуються. Ними стають. Стають у результаті цілеспрямованої, наполегливої та систематичної роботи.
У навчальному закладі скарбницею знань є шкільна бібліотека. Запрошую учнів систематично розширювати свій інтелектуальний кругозір за допомогою книжкового дивосвіту. Творчий, інтелектуальний потенціал  необхідно своєчасно виявити і розвивати. Як же розвивати творчі здібності? Знаходьте відповіді у книгах.
Книжкова виставка
"Сходинки до успіху"

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...