Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

субота, 14 листопада 2020 р.

Всесвітній день гудзиків

У світі є чимало цікавих і не зовсім звичних для нас свят.
Одне з них - Всесвітній день ґудзиків, що відзначається щорічно 16-го листопада
Деякі з нас іноді навіть не помічають на скільки важливий для нас цей елемент нашого одягу, адже без нього було б все набагато складніше. Найдавніші ґудзики або предмети, схожі на сучасні ґудзики, використовувалися далеко не для того, для чого ми використовуємо їх зараз - виключно як прикраси, а не для застібання. Для застібання використовувалися зав’язки, шнурівки, вироби з рослин і кісток тварин, в якості шпильок. Гудзик був своєрідним предметом розкоші, що виконував не тільки декоративні функції, але й ніс цілком певне інформаційне значення.
Завдяки старанню майстерних умільців, у світовій практиці такий виріб як ґудзик давно став предметом колекціонування, а деякі унікальні екземпляри, навіть музейними експонатами. Досить великі зібрання ґудзиків найрізноманітніших зразків є у музеях Швеції, США, Польщі та Чехії. (За матеріалами сайту "Ділова мова")
Прочитавши про Всесвітній день гудзиків, я відразу пригадала дитячу книжку сучасної української письменниці Лесі Ворониної "Слон на ім'я Гудзик", яку раджу прочитати маленьким читачам.
Леся Воронина - авторка цікавих книжок для дітей. Письменниця має в собі щось від справжньої чарівниці. Може тому, що приятелює не лише з дітьми, а й з різними казковими істотами, які комусь видаються звичайними ляльками, а в її домі оживають. Серед її казкових друзів є чарівний слон на ім'я Гудзик, завбільшки, власне, з гудзик. Письменниця каже, що часом уночі слоник випурхує у кватирку і, вимахуючи вухами-крильцями, летить до гарних дітей, аби забрати їх у казку.
Певно, кожен з вас мріє потрапити у казкову пригоду. Дівчинці Ясі пощастило - одного чудового літнього дня вона познайомилася з крихітним слоником Гудзиком і саме з цього знайомства почалися неймовірні події, про які ви дізнаєтесь, прочитавши цю книжку. Адже разом з чарівним Гудзиком дівчинка за мить може перенестися зі спекотного літа у зиму, врятувати від лихих заманюк доброго оленя Мартина, відчути чари Вогняної Квітки, перемогти хитрого чаклуна Вітасика-Лякасика і разом зі своїми друзями потрапити на фантастичний Карнавал Чудодіїв!
А поки що, прослухайте короткий переказ пригод дівчинки Ясі та її неймовірно веселого й винахідливого друга слоника Гудзика у виконанні популярного українського співака Віктора Павліка.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...