Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

неділя, 3 березня 2019 р.

Дитячий світ Костянтина Ушинського

2 березня видатному педагогу українського походження, 
дитячому письменнику 
Костянтину Дмитровичу Ушинському 
виповнилося 195 років від дня народження.
У педагогічній системі Ушинського важливе місце посідало вчення про мету виховання, що визначилося ним як підготовка людини до життя та праці, як формування у людини почуття обов'язку перед народом та виховання у людини патріотизму.
Костянтин Дмитрович Ушинський велике значення приділяв мові народу, адже, за його словами, "якщо вмерла мова в устах народу, вмер і народ". Педагог відстоював думку, що кожен народ має право мати школу рідною мовою.
У той час, коли Костянтин Ушинський вчив дітей грамоті та літератури, підручники були нудні й незрозумілі. Дітям навчатися за ними було важко. Костянтин Дмитрович дуже любив дітей і вирішив написати такий підручник, за яким дітям вчитися було б легко і цікаво. Ушинський склав два таких підручника для початкової школи. Вони називалися "Рідне слово" і "Дитячий світ". У свої книги Ушинський помістив казки - деякі з них він чув у дитинстві і тепер переказав, а деякі придумав сам. Він склав оповідання про те, що близько дітям, що оточує їх у повсякденному житті: про тварин і птахів, про явища природи, про самих дітей - про їх заняття та ігри.
Книги Ушинського відкривали дітям великі і маленькі таємниці величезного світу, в якому вони тільки починали жити і в якому так багато було незнайомого, незрозумілого і таємничого.
Книжкова виставка
"Дитячий світ Костянтина Ушинського"
Оповідання та казки Костянтина Ушинського читають і люблять  сучасні діти. З учнями 2-Г класу (клас з російською мовою навчання, класний керівник Яценко О. О.) за творами Костянтина Ушинського була проведена
  літературна гра-казка 
"Таємниці навколишнього світу".
Під час гри діти демонстрували вміння аналізувати твір; давали характеристику героям; порівнювали поведінку звірів та птахів з поведінкою людей; підбирали прислів'я, які можна застосувати до теми казки чи оповідання Ушинського; приймали участь у літературній вікторині, розгадували кросворд, складали пазли, за допомогою табличок з написаним першим словом та табличок з малюнками відтворювали назви творів письменника.
На питання "Чого навчають нас твори Костянтина Ушинського?" діти відповідали: "Любити природу, тварин, бути добрими, працьовитими, поважати старших".
Літературна гра
"Відтвори назву оповідання чи казки Костянтина Ушинського"

 Літературний кросворд
"Світ природи" (за творами Костянтина Ушинського)
Закінчили літературну гру "Таємниці навколишнього світу" за творами Костянтина Ушинського  переглядом та аналізом відеоказки "Гуси". 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...