Вітаю вас у блозі Галини Симоненко, бібліотекаря школи № 5 м. Токмака Запорізької області. Сподіваюсь, що Ваша подорож сторінками блогу буде цікавою і корисною.

Заходьте, читайте, діліться своїми думками. Дякую всім, хто завітав до мене на сторінку і переглянув мої бібліотечні етюди. Запрошую до співпраці та спілкування!

неділя, 7 листопада 2021 р.

З любов'ю до людей і Слова

 Микола Степанович Вінграновський - автор багатьох видань поезії і прози. У своїх книгах письменник проявив себе тонким і ніжним ліриком, справжнім майстром слова і знавцем людської душі.
"Космос, людство, земля, народ, доба, Україна - ось який масштаб узяла поетична мова М. Вінграновського, ось у яких вимірах жив його ліричний герой" (Іван Дзюба)

Добре відомий Микола Степанович і як актор, режисер, сценарист. Це не лише його фах, спеціальність. Це і характер мислення, стиль написання.
Найбільшою школою мистецтва і людяності для Миколи Вінграновського стала робота над головною роллю у фільмі "Повість полум'яних літ" за сценарієм Олександра Довженка.
Одного разу кореспондент "Літературної України" поцікавився, чим викликане звернення М. Вінграновського до різних жанрів літератури і мистецтва. Відповідь була така: "Воно виходить у мене, сказати б, само по собі. Це не моя примха, не спеціальна запрограмованість. Справді, десь воно само у мене йде - і дитячі книжки, і твори для дорослих, і режисура, і ті ролі, що їх зіграв як актор. Це не обтяжує і не заважає. Навпаки, якось міняється ритм твого внутрішнього життя".
Тонко розуміти, відчувати прекрасний світ дитинства дано не кожному. Для цього треба мати талант. Таким талантом, яскравим і самобутнім, володів Микола Вінграновський. Його твори для дітей - це чарівний світ, де легко і просто народжується казка, де живуть її добрі герої, де зливається воєдино  світ людей і світ звірів, птахів, рослин.
Інтерактивний плакат
"Микола Вінграновський - українським дітям"

Твори Миколи Вінграновського сповнені вірою в правду і добро, надією на краще майбутнє, любов'ю до людини і природи.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...